Hotel Cyprián – Spišská Stará Ves /SK/

Názov objektu: Hotel Cyprián
GPS lokalizácia: N 49.387918, E 20.361387
Dokumentácia: 

Hotel Cyprián sa nachádza v obci Spišská Stará Ves, na mieste, kde by ste hotel určite nehľadali. Dôvod je jednoduchý, pôvodne bola budova postavená ako administratívna budova JRD Magura /rok 1989/. V roku 1992 bola budova prestavaná na rekondičné zariadenie a neskôr na hotel. Rok 1997 bol pre hotel významný, nakoľko reštaurácia získala ocenenie v súťaži Zlatý jedálny lístok.

Hotel mal kapacitu 66 lôžok v 2 alebo 3 posteľových izbách, ktoré mali sociálne zariadenie, TV,  internet a chladničku. Okrem spomínanej reštaurácie a kongresovej miestnosti ponúkal pre ubytovaných hostí aj saunu, športové ihriská a dokonca aj požičovňu bicyklov. Hotel bol v tomto období na vrchole svojej slávy. Pomáhala mu pri tom blízkosť /8 km/ Pieninského národného parku s európskou atrakciou, splavovanie Dunajca na pltiach.

O približne 10 rokov, už tomu tak nebolo, hotel nevykazoval očakávané zisky a tak sa ho rozhodli majitelia /spoločnosť Resustic–Zemplín z Kráľovského Chlmca/ predať. Od roku 2012 sa hotel ponúka na rôznych dražbách, je mimo prevádzky a budova chátra.

Hotel na mape:

Video (stav k 13.08.2018) :

3 thoughts on “Hotel Cyprián – Spišská Stará Ves /SK/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.