Motel STOP – Haniska /SK/

Názov objektu: Motel Stop
GPS lokalizácia: N 48.948953, E 21.237793
Dokumentácia:  [icon name=“icon-facetime-video“]

Motel STOP, alebo to čo z neho ešte ostalo sa nachádza neďaleko Prešova, za obcou Haniska v smere na Košice, ak využijete cestu I. triedy č. 20.

V minulosti bol motel obľúbeným a vyhľadávaným miestom nie len Prešovčanov. Kvalitná kuchyňa, príjemné prostredie s možnosťou prenocovania v moteli, alebo priľahlých chatkách bolo ako stvorené pre organizovanie osláv, stužkových a svadieb. To všetko sa zmenilo pádom totalitného režimu. Nastali roky 90-te a divoká privatizácia všetkého, čo malo nejakú cenu. Ani Motel STOP, nebol výnimkou.

zdroj: facebook.com/presovskahistoria

Od 01.04.1996 motel prevádzkovala spoločnosť EXCENTRUM Prešov, s.r.o., medzi ktorej činnosti patrilo aj prevádzkovanie erotického salónu. Dňa 27.12.1996 o 23:55 však výbuch nástražného systému spôsobil ukončenie prevádzky celého zariadenia Motela STOP. Od tejto doby motel chátra, aj napriek počiatočnej snahe majiteľa o ochranu majetku prostredníctvom bezpečnostnej služby, kamier a psov sa však z vybavenia nezachovalo takmer nič.

Motel na mape:

 

Video (stav k 18.04.2018) :

4 thoughts on “Motel STOP – Haniska /SK/

  1. Sukromny pozemok nehovori nic? Clovek nemoze to tam strazit nonstop stale niekto tam chodi vdaka vasim a podobnym videam stane sa tam daco bude zodpovedat majitel kedze je to ohradene..jeden cas som tam chodil strazit aj som napominal ludi a pritom chodia tam stale aj nove malby vznikaju.. Poprosim vas stiahnut video z obehu lebo vdaka tymto videam chodia tam ludia stale…

  2. Jsem z moravy ale 15 roku jsem žil v Drienovske a pracoval v ČSAD Prešov na motel jsem hodně chodil najist se do sauny krásne chatky prostředi moc nato vspominám nevim ale slovaci se tam pomátly že motel zlikvidovaly jsou to kazimrdi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.