Motel STOP – Haniska /SK/

Názov objektu: Motel Stop
GPS lokalizácia: N 48.948953, E 21.237793
Dokumentácia:  [icon name=”icon-facetime-video”]

Motel STOP, alebo to čo z neho ešte ostalo sa nachádza neďaleko Prešova, za obcou Haniska v smere na Košice, ak využijete cestu I. triedy č. 20.

V minulosti bol motel obľúbeným a vyhľadávaným miestom nie len Prešovčanov. Kvalitná kuchyňa, príjemné prostredie s možnosťou prenocovania v moteli, alebo priľahlých chatkách bolo ako stvorené pre organizovanie osláv, stužkových a svadieb. To všetko sa zmenilo pádom totalitného režimu. Nastali roky 90-te a divoká privatizácia všetkého, čo malo nejakú cenu. Ani Motel STOP, nebol výnimkou.

zdroj: facebook.com/presovskahistoria

Od 01.04.1996 motel prevádzkovala spoločnosť EXCENTRUM Prešov, s.r.o., medzi ktorej činnosti patrilo aj prevádzkovanie erotického salónu. Dňa 27.12.1996 o 23:55 však výbuch nástražného systému spôsobil ukončenie prevádzky celého zariadenia Motela STOP. Od tejto doby motel chátra, aj napriek počiatočnej snahe majiteľa o ochranu majetku prostredníctvom bezpečnostnej služby, kamier a psov sa však z vybavenia nezachovalo takmer nič.

Motel na mape:

 

Video (stav k 18.04.2018) :

3 thoughts on “Motel STOP – Haniska /SK/

  1. Sukromny pozemok nehovori nic? Clovek nemoze to tam strazit nonstop stale niekto tam chodi vdaka vasim a podobnym videam stane sa tam daco bude zodpovedat majitel kedze je to ohradene..jeden cas som tam chodil strazit aj som napominal ludi a pritom chodia tam stale aj nove malby vznikaju.. Poprosim vas stiahnut video z obehu lebo vdaka tymto videam chodia tam ludia stale…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.