Hotel Biograd – Biograd na Moru /HR/

Názov objektu: Hotel Biograd
GPS lokalizácia: N 43.945175, E 15.453238 
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Hotel Biograd sa nachádza v blízkosti Jadranskej magistrály, priamo pred odbočkou do historického mesta Biograd na Moru v smere od Zadaru, po ktorom nesie aj svoj názov. Jedná sa o rozsiahli hotelový komplex, ktorý pozostáva z 3 pavilónov a 6 bungalovov. Celkovo ponúkal 82 lôžok. 

Centrálny pavilón má 9 dvojlôžkových  a 4 trojlôžkové izby bez balkóna. K štandardnému vybaveniu patrili sprcha, WC, SAT/TV a telefón. Druhý jednopodlažný pavilón mal 5 dvojlôžkových a 3 trojlôžkové izby so sprchou, WC a SAT/TV. Každá izba mala malú terasu. Tretí pavilón je tvorený dvojpodlažnou budovou, s 10 izbami a 1 apartmánom s 2 dvojlôžkovými izbami, kuchyňou, sprchou a WC. Izby na prízemí mali malú terasu na podlahe. Bungalovy sú samostatné poschodové chaty. V prednej časti každého bungalovu bola malá terasa. Pri vchode do bungalovu bola kuchyňa s jedálňou a stolom. Na prízemí sa nachádzala ešte sprcha a WC. Z jedálne bolo schodisko na horné podlažie, kde boli 2 dvolôžkové izby. Každý bungalov mal svoje ženské meno.

Pred pavilónmi a bungalovmi sa nachádzalo ihrisko, ktoré bol možné využiť aj vo večerných hodinách.V centrálnom pavilóne vedľa recepcie bola jedáleň s terasou a salónikmi. Spodná časť zahŕňala veľkú kuchyňu s reštauráciou a denným barom. Samostatný vchod slúžil pre nočný bar s diskotékou.

Prečo a kedy došlo k uzatvoreniu celého objektu sa nám nepodarilo zistiť, niektoré ubytovacie portály hotel ponúkajú doteraz. Z dokumentov nachádzajúcich sa na recepcii hotela je pravdepodobne poslednou sezónou, kedy hotel ponúkal svoje služby rok 2014. Napriek tomu je hotel vo veľmi zachovalom stave a vyzerá, akoby svoje brány zatvoril len pred niekoľkými mesiacmi.

Objekt na mape:

Fotogaléria (stav k 22.08.2017)

Video:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.