Vila Vlasta – Horný Smokovec /SK/

Názov objektu: Vila VLASTA
GPS lokalizácia: N 49.139715, E 20.231517
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

 Zoskupenie budov, vznikajúcich východne od Starého Smokovca od roku 1930 nazývali Pekná Vyhliadka (čo je aj dnes západná polovica osady) a oficiálne pomenovanie Horný Smokovec začal platiť až od roku 1938. Základnou stavbou v tejto lokalite sa stal penzión Vlasta. Penzión vyrástol v roku 1926 hneď vedľa trosiek, ktoré tam zostali po hostinci s názvom „Tatranská vyhliadka“. Hostinec zničil požiar už v roku 1916. Novopostavený penzión mal 45 izieb s balkónmi obrátenými na juh a jeho majiteľmi boli Jan a Vlasta Prokopovci. V roku 1949 bol penzión znárodnený a v jeho priestoroch zriadili základnú školu, neskôr bytové jednotky, ktoré boli donedávna ešte využívané. V súčasnosti však budova chátra.

zdroj: internet

Podľa informácií na stránke developerskej spoločnosti začne rekonštrukcia v januári 2018. Rekonštrukcia by mala byť dokončená v júni 2019 a prinesie totálnu rekonštrukciu tejto budovy. Malo by vzniknúť 16 samostatných bytových jednotiek.

zdroj: stavunion-reality

Viac informácií o plánovanej rekonštrukcii nájdete na stránke STAVUNION-REALITY.

Hotel na mape:

Fotodokumentácia (stav k 01.01.2018):

Video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.