Chata Čertovica – Čertovica /SK/

Názov objektu: Chata Čertovica
GPS lokalizácia: N 48.905959, E 19.735496
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“]

Horská chata Čertovica sa nachádza na sedle rovnomenného vrchu v nadmorskej výške 1238 m.n.m. v bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho svahu. Popod chatu vedie cestná kominukácia v severo-južnom smere, ktorá spája Brezno a Poprad. Cesta zároveň rozdeľuje časti hrebeňa — Kráľovohoľská časť z východu a Ďumbierska časť zo západu.

K uvedenej chate sa nepodaril zistiť dátum výstavby, obdobie užívania ani rok, kedy ju opustili poslední hostia. Zachovalo sa len niekoľko dobových fotografií, kde je chata v pôvodnej veľkosti, neskôr bola rozšírená.

certovica_old

V súčasnosti je chata zatvorená, a chátra.  Stratila sa však z ponúk realitných kancelárií, a nie je na nej ani oznam, ponúkajúci chatu na predaj, prípadne na prenájom, ako to bolo v minulosti. Ostáva len dúfať, že už našla svojho nového majiteľa a dočká sa obnovy a oživenia.

Chata na mape:

Fotogaléria: (stav k 07.06.2015)

 

2 thoughts on “Chata Čertovica – Čertovica /SK/

  1. Myslím, že na tejto chate som bola na lyžiarskom zájazde zo základnej školy, takže v roku 2004 ešte fungovala na sto percent a nevyzerala, že by ju čakal takýto smutný osud.

  2. ak si chcete doplnit info o tejto chate, tu je kontakt na jeho poslednú majitelku. p.Blanka 09xy870620. Viaže sa k nej velmu zaujímavá historka. Ak bude mat pani chut, urcite ju rada povie. Prosím neuvádzajte odkial máte kontakt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.