Hotel – Kremná /SK/

Názov objektu: Hotel Kremná
GPS lokalizácia: N 49.353115, E 20.685679
Dokumentácia: 

Hotel Kremná sa nachádza na severovýchode Slovenska, neďaleko rovnomennej obce v blízkosti malej lyžiarskej zjazdovky s vlekom. Budova hotela má dve nadzemné podlažia, kde sa okrem osemnástich 2, alebo 4 posteľových izieb s vlastným sociálnym vybavením nachádza bar, hneď vedľa recepcie na prízemí. K baru prislúcha aj veľká reštaurácia s kuchyňou. Na druhom nadzemnom podlaží je spoločenská miestnosť.

Pivničné priestory neboli určené pre verejnosť a pravdepodobne slúžili ako byty pre zamestnancov a sklady. Hotel svojim usporiadaním pripomína skôr pioniersky tábor, alebo školu v prírode, ktorú bolo možné využiť hlavne v zime na organizovanie lyžiarskych výcvikov.

Poloha hotela mimo hlavných cestných ťahov sa pravdepodobne podpísala aj pod to, že hotel nenašiel svoje využitie a v roku 2007 navždy zatvoril svoje brány pre verejnosť. Odvtedy hotel chátra, neúspešne bol ponúknutý do nájmu, ale ani to už nedokázalo odvrátiť jeho skazu. Vďaka umiestneniu mimo civilizácie hotel nie je zničený vandalmi, zubu času však už dlho neodolá.

Hotel na mape:

Kremná, okres Stará Ľubovňa, Prešovský kraj, Slovensko

 

Video (stav k 13.08.2018) :

One thought on “Hotel – Kremná /SK/

  1. Do toho hotelu jsme jezdili se strejdou vždy na letní prázdniny,bylo to skvělé místo! Štve mě, že už tam nevezmu přítele a děti aby zjistili jaké to bylo jezdit na rodinnou dovolenou do tohohle hotelu. Naposledy jsme hotel navštívili v červnu roku 2007. Pak už jsme tam nejeli a takhle dopadl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.