Hotel Tatrín a Bohunice – Závažná Poruba /SK/

Názov objektu: Hotel Tatrín, Hotel Bohunice
GPS lokalizácia: N 49.040409, E 19.652636
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Dvojica hotelov stojacich v tesnej blízkosti tvorí jeden komplex s pozemkom, o celkovej výmere 22 554 m2. Hotely sú situované v tesnej blízkosti obce Závažná Poruba neďaleko okresného mesta Liptovský Mikuláš. Obec Závažná Poruba je vo vzdialenosti 1 km a poskytuje dostatočnú občiansku vybavenosť pre záujemcov o turistiku. Neďaleko (16 km) sa nachádza známa Demänovská ľadová jaskyňa.

Hotel Bohunice** – rekreačné zariadenie Slovenských elektrární – STREDISKO PREVENTÍVNEJ STAROSTLIVOSTI ponúkalo okrem možnosti ubytovania v 24 dvojlôžkových izbách s balkónom, 15 dvojlôžkových izbách s možnosťou príležitostného lôžka, 3 jednolôžkových izbách, 3 rodinných izbách a 3 apartmánoch s balkónom, ktoré zabezpečovali ubytovanie pre približne 150 hostí aj vlastnú reštauráciu s kuchyňou. Pre ubytovaných hostí ale aj širokú verejnosť boli k dispozícii rehabilitačné zariadenie (vodoliečba, elektroliečba a masáže), sauna, bazén, fitness, solárium, billiard, stolný tenis a vlastný tenisový kurt. Každá z izieb mala vlastnú kúpeľňu, samostatné WC, TV so satelitnými programami, rádio a telefón. Podzemnú časť hotela tvoria skladové priestory s rozlohou 700 m2. Hotel je momentálne na predaj.

Hotel Tatrín** bol postavený v roku 1993 a v minulosti ponúkal približne 60 lôžok. V súčasnosti bolo vydané stavebné povolenie, ktoré má zabezpečiť jeho premenu na luxusné apartmány.

Blízkosť kúpalísk a lyžiarskych stredísk zabezpečovali celoročnú využiteľnosť hotelov.

Aj napriek tomu sú budovy zatvorené a neponúkajú svoje služby. Ostáva len dúfať, že ich nestretne rovnaký osud ako ostatné nevyužívané hotely, ktoré padli za obeť vandalom a ich interiér bol rozkradnutý.

Hotel na mape:

Fotogaléria: (stav k 06.06.2015)

Ďalšie odkazy na tento objekt:

Autor videa: CITYTIGERSS

3 thoughts on “Hotel Tatrín a Bohunice – Závažná Poruba /SK/

    1. Dobry den. Stranka abandonedhotels.eu sluzi ako priestor zhromazdujuci informacie o opustených hoteloch v EU. Nemame ziadny vlastnicky vztah k nehnutelnostiam, o ktorých su napisane clanky. Odporucame vyhladat si vlastníka nehnutelnosti prostredníctvom katasterportal.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.