Rekreačný areál Zlatník – Košická Belá /SK/

Názov objektu: Rekreačný areál Zlatník
GPS lokalizácia: N 48.819416, E 21.081523
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Rekreačný areál Zlatník sa nachádza v katastri obce Košická Belá. Je vzdialený 18 km od Košíc, na ceste vedúcej k vodnej priehrade Ružín a následne do Krompách a Spišskej Novej Vsi. Prítomnosť bazénov a blízka dostupnosť k vodnej priehrade, ale aj k lyžiarskym strediskám Jahodná a Plejsy zabezpečovali využiteľnosť tohto zariadenia celoročne. Areál bol vystavaný ešte v období komunizmu.

zlatnik_old1

V areáli sa okrem bazénov (so slanou vodou) a tenisového kurtu nachádzalo 9 chatiek a  4 luxusné apartmány, reštaurácia s vlastnou kuchyňou, recepcia, spoločenská miestnosť pre 50 osôb na konanie konferencií, salónik pre 12 osôb a stanovisko prvej pomoci. V zariadení bolo možné ubytovať celkovo až 45 osôb, keďže každá z chatiek bola vybavená 4 posteľami s možnosťou 1 prístelky, obývačkou s TV a vlastnou kúpeľňou a WC. Zariadenie sa využívalo na usporiadanie súkromných osláv, svadieb a rôznych školení a seminárov.

Kúpalisko využívali ľudia zo širokého okolia a bolo obľúbeným miestom Košičanov.  Svoju najväčšiu slávu zažíval Zlatník okolo roku 2005, keď bol čerstvo zrekonštruovaný. Majiteľom bola od roku 2002 spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. Vstupné v roku 2007 bolo 150,- Sk. V roku 2008 došlo k prevedeniu väčšinového (2/3) obchodného podielu spoločnosti na spoločníkov z Islandu, ktorí neprejavili záujem o ďalšie fungovanie a rozvoj objektu. Od tohto obdobia začala narastať nespokojnosť návštevníkov na kvalitu služieb v zariadení. Poslednou sezónou, kedy bol Zlatník otvorený, bol rok 2011.  V článkoch z roku 2012 už je objekt opisovaný ako uzatvorený a pod nájazdom vykrádačov a bezdomovcov. Dňa 03.03.2015 vymazal Okresný súd Košice I spoločnosť RA Zlatník, s.r.o. z obchodného registra ex offo – zrušenie obchodnej spoločnosti bez likvidácie. Čo bude ďalej s týmto chátrajúcim objektom nevie predvídať nikto.

Hotel na mape:

Fotogaléria: (stav k 08.05.2016)

Video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.