Hotel Hrabina*** – Bukovec /SK/

Názov objektu: Hotel Hrabina ***
GPS lokalizácia: N 48.706583, E 21.154198
Dokumentácia: 

 Hotel Hrabina sa nachádza v tesnej blízkosti obce Bukovec a rovnomennej vodnej nádrže, ktorá je vzdialená od Košíc necelých 10 kilometrov. Je to vyhľadávaná rekreačná oblasť a z tohto hotel počas svojej existencie profitoval. Do roku 2007 tomu aj tak bolo. Potom to už s hotelom išlo dole vodou.

Areál od okolitého sveta oddeľoval vysoký múr. Bolo čo skrývať, keďže sa v areáli nachádzal bazén s vonkajším barom, tenisové kurty, golfové ihrisko s trenažérom, kolkáreň, drevená koliba s grilom. V hoteli boli okrem reštaurácie s vlastnou kuchyňou aj salóniky, kongresové miestnosti, lovecký salón, squash, fitness so saunou a vírivkou.   

Hotel vlastnil podnikateľ Ján Zbojek a pod jeho vedením zažíval hotel najlepšie časy. Hotel prešiel niekoľkými rekonštrukciami, a pozostáva z dvoch samostatne stojacich budov. Ponúkal ubytovanie v 20 dvojposteľových a 5 jednoposteľových izbách a 4 apartmánoch. Ponúkal priestory na organizovanie školení, osláv a svadieb. Hlavná budova je trojposchodová a nachádzala sa v nej už spomínaná reštaurácia s kapacitou 100 miest, salónik s barom a kapacitou 25 miest, navyše aj letná terasa. Za spoločenským salónikom sa nachádzali aj štyri stroho vybavené izby so sprchovacím kútom a zvukovo izolovanými stenami, ktoré slúžili pravdepodobne na výkon najstaršieho povolania.

Hotel predal spoločnosti Affes, s.r.o., ktorá plánovala hotel zbúrať a postaviť 8 poschodový hotel. V roku 2008 bolo dokonca vydané aj stavebné povolenie. Majiteľ však bol podozrivý z krátenia dane a tak hotel prešiel v roku 2010 do vlastníctva spoločnosti Investičná Správcovská, ktorej jediným spoločníkom je schránková spoločnosť Strategy Capital Group s adresou na Seycheloch. Táto spoločnosť je spájaná z karuselového podvodu s DPH. V prípade je obvinených 59 ľudí a vyšetrovanie stále nie je ukončené. Jeden z obvinených v roku 2014 začal spolupracovať s políciou a tvrdil, že činnosť s vratkami DPH vo výške 75 miliónov eur kryli vysokopostavení politici zo SMERu.

hotel hrabina hotel

zdroj: www.hotel-kosice.sk

 

Hotel na mape:

Fotodokumentácia (stav k 10.10.2020):

  • pripravujeme

Video:

One thought on “Hotel Hrabina*** – Bukovec /SK/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.