Hotel Vaníček – Praha /CZ/

Názov objektu: Hotel Vaníček****
GPS lokalizácia: N 50.077324, E 14.392301
Dokumentácia: –

Hotel Vaníček sa nachádza na ulici Na Hřebenkách v Prahe 5, pod Strahovom s výhľadom na Vyšehrad. Tento luxusný hotel v minulosti ponúkal ubytovanie v 14 dvojposteľových izbách, každá z izieb mala vlastnú kúpeľňu a WC. K štandardu patril trezor, TV so satelitnými stanicami, telefón a bezplatné wifi pripojenie k internetu.

K hotelu patril salónik pre hostí, reštaurácia kde sa podávali jedlá. Samozrejmosťou bola práčovňa s čistiarňou, úschovňa batožiny a zmenáreň pre cudzincov.

pôvodný stav
pôvodný stav

Súčasnosť je už úplne iná. Hotel je od roku 2010, keď ho navštívili poslední hostia oficiálne zatvorený pre verejnosť, aj keď sa stále nachádza v ponukách rôznych portálov ponúkajúcich ubytovanie. Dôvodom je netransparentný a podvodný predaj, zmena niekoľkých majiteľov a rozkradnutie vybavenia. Od tej doby hotel chátra, jeho hosťami sú už len bezdomovci a narkomani. Vo vstupnej časti hotela sa nachádza množstvo odpadkov spôsobujúcich zápach, porozhadzované injekčné striekačky a zvyšky luxusného vybavenia hotela. Vplyvu týchto nežiadúcich hostí čiastočne odolala recepcia, kde zostal stáť aspoň pult.

 recepcia

Poschodie s izbami ponúka rôzne upozornenia o zákaze vstupu do izieb a je obývané už spomínanými asociálmi.

Hotel na mape:

150 00 Praha-Praha 5, Česká republika

Fotogaléria: hotel ešte nebol navštívený a zdokumentovaný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.