Eurocamp FICC – Tatranská Lomnica

Názov: Eurocamp FICC
GPS:
N 49.151588, E 20.318766

Multimédia: 
[icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Eurocamp FICC bol postavený v roku 1974 a organizoval sa v ňom svetový zraz Medzinárodnej Asociácie karavanistov (FICC). S počtom 116 jednoposchodových bungalovov (464 lôžok), recepciou, informačným centrom, dvomi reštauráciami s kapacitou 250 miest, Slovenskou kolibou, diskotékou Fortuna, saunou a bazénom, jednoduchým wellness zariadením a ďalšími budovami ponúkajúcimi rôzne služby patril medzi najrozsiahlejšie objekty juhovýchodnej časti Tatranskej Lomnice a svojimi rozmermi bol porovnateľný s kempingmi v rakúskych, nemeckých a vo švajčiarskych Alpách. Na krásne zatrávnených kempingových miestach s výhľadom na štíty Vysokých Tatier dokázal poskytnúť ubytovanie až pre 1500 hostí. Sociálne zariadenia pre kempujúcich boli vybavené umyvárkami, sprchami a kuchynkou s teplou vodou.

recepcia_exterier recepcia koliba bungalovy jedalen jedalen (2)

 Zdroj dobových fotografií www.camping-kemping.sk

Z finančných dôvodov dochádzalo časom k oddeľovaniu nerentabilných budov a častí kempingu od Eurocampu a znižovaniu celkového komfortu pre hostí. Od roku 2009 je Eurocamp pre návštevníkov úplne zatvorený. Z celého areálu zostali len ruiny.

V súčasnosti Vás pri vstupe do areálu na pravej strane privíta už len torzo bývalej recepcie. Z budovy oproti recepcie zostala len hromada stavebnej sute, ku ktorej vedú široké schody a nie je možné identifikovať jej pôvodný účel. Za touto zrúcaninou vidieť ešte dve budovy nad ktorými sa hrdo vypínajú tatranské vrchy. Jednou zo stavieb je informačné centrum a druhou bývala kuchyňa s jedálňou a nočným disco klubom. V areáli sú asi najzachovalejšie 3 umyvárne s toaletami a sprchami. Na vyvýšenom mieste v pozadí sa ešte nachádza zvyšok obdĺžnikovej dvojpodlažnej budovy hotela. Z pôvodných bungalovov nezostalo nič. Dokonca ani z krytého bazéna, ktorý bol v relaxačnom centre cez cestu (vedie k nemu podchod). Veľkosť areálu zvýrazňuje spleť uličiek medzi trávnatými plochami s prípojkami pre kempujúcich.

Nový vlastník, spoločnosť Eurocamp Develop, s.r.o. Košice tu plánuje na ploche vyše 114 000 štvorcových metrov vytvoriť parcely pre 68 rekreačných domov. Súčasťou projektu Eurocamp resort je aj rekonštrukcia existujúceho polyfunkčného objektu vybavenosti a športu.

Hotel na mape:

Fotogaléria:  (stav k 15.12.2013)

Video:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.