Hotel Belvedere – Dubrovník

Názov objektu: Hotel Belvedere
GPS lokalizácia: N 42.633012, E 18.131869
Dokumentácia: 

Hotel Belvedere bol postavený v roku 1985 na skalnatom brale nad jadranským morom a po prvykrát ubytoval hostí v roku 1986.  V tom čase  5* rezort poskytujúci výhľad na Starý Dubrovník s množstvom terás, bazénov, hlbokých balkónov s výhľadom na azurovo modré more, vlastným mólom, ktoré bolo spojené s hotelom pomocou visutých vonkajších výťahov, lobby barom, kaviarňou, nočným barom a reštauráciou patril medzi najluxusnejšie rezorty v okolí. Tento hotel, ktorý má 18 kaskádových poschodí bol len šesť rokov od postavenia z dôvodu občianskej vojny v Juhoslávii zatvorený. Dňa 24. októbra 1991 bol ostreľovaný srbskými námornými vojenskými silami. V tomto čase sa stal domovom utečencov.

Od tejto doby tento obrovský rezort chátra. V roku 2001 sa stal jeho majoritným vlastníkom (takmer 54%) chorvátsky podnikateľ Zvonko Stojević. V roku 2012 sa hotel dostáva do konkurzu, nepomáhajú ani pokusy o jeho odpredaj formou aukcií. Posledná sa konala 28.05.2013.

Hotel na mape:

Fotogaléria: hotel ešte nebol navštívený a zdokumentovaný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.