Hotel Přehrada – Brno

Názov objektu: Hotel Přehrada
GPS lokalizácia: N 49.237075, E 16.518231
Dokumentácia: 
[icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Hotel Přehrada bol postavený v 70.tych rokoch  minulého storočia a počas komunistického režimu slúžil ako rekreačné a školiace stredisko SSM (Svaz Socialistické Mládeže).  Bol pomerne rozsiahly, kedže k pôvodnému objektu hotela patrilo aj päť samostatných chatiek. Každá chatka bola rozdelená na 3 samostatné jednotky situované tak, aby bol cez veľké francúzske okná výhľad na priehradu . Samotná budova hotela má dve nadzemné podlažia s 24 izbami (zväčsa dvojposteľové), ktoré mali lodžiu s výhľadom na priehradu. Izbu od lodžie oddeľovala stena vytvorená zo skla. Tieto izby mali sociálne zariadenie (toaleta a sprcha). Izby, ktoré sa nachádzali na odvrátenej strane neboli vybavené týmto štandardom.

V prízemnej časti sa okrem technických priestorov nachádzali učebne, klubovne a cvičebné miestnosti. Prvé poschodie bolo napojené na vstupné schodište s recepciou. Zaroveň sa tu pripájala aj veľká presklenná jedáleň v tvare trojuholníka. Pod hotelom sa nachádza budova s veľkou strešnou terasou. Budova je s hotelom prepojená schodiskom.

V súčasnosti je hotel opustený a je využívaný prívržencami paintballu, čo sa odzrkadľuje na vnútornom vybavení hotela. Majiteľom hotela je podľa dokumentu českej televízie štát, konkrétne „Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových“, ktorý ho v roku 2011 prevzal od bývalého Fondu detí a mládeže. Jeho útroby však ukrývajú nepríjemné nie veľmi ekologické dedictvo vo forme stoviek litrov horľavých látok a topného oleja, na ktorého sanáciu štát nemá dostatok finančných prostriedkov a tak rozmýšľa nad odpredajom hotela s tým, že zaviaže nového vlastníka k likvidácii tohto materiálu.

Podľa posledných informácií, ktoré priniesol brněnský deník zo dňa 29.07.2013 bol toxický materiál zlikvidovaný a hotel sa tak viac priblížil k predaju schopnému majetku štátu.

Hotel na mape:

Fotogaléria:  (stav k 14.06.2014)

Video:

 

Zdroje: ceskatelevize.cz, denik.cz

One thought on “Hotel Přehrada – Brno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.