Hotel Harasov – Kokořín

Názov objektu: Hotel Harasov
GPS lokalizácia: N 50.411071, E 14.571021
Dokumentácia: 

Hotel Harasov bol postavený v roku 1912 rodinou Lobkowiczovcov. Nachádza sa na brehu Harasovskej vodnej nádrže a presne lemuje pieskovcovú skalu. Pozostáva z dvojposchodovej hlavnej budovy a dvoch krídel. Celkovo mal 23 izieb, kuchyňu, reštauráciu s výčapom, čitáreň a stajňu. V okolitých lesoch mali byť k hotelu pristavané verandy, pavilóny a ihriská. K realizácii tohto zámeru však nikdy nedošlo. Hotel mal výhodnú polohu, nachádza sa totiž len cca 50 km od Prahy a 10 km od mesta Mělník.

harasov-old

Hotel plnil svoju úlohu celé desaťročia, bol vyhľadávaným miestom oddychu, v priľahlom jazere sa dalo kúpať a člnkovať. Po znárodnení patril hotel v 70. a 80. rokoch Stredočeským energetickým závodom Praha ako rekreačné stredisko. Energetické závody ho dali zrekonštruovať a po roku 1989 bol v rámci reštitúcie vrátený majiteľom vo výbornom stave. Odvtedy zmenil niekoľkokrát majiteľov, ktorí nemali záujem ho ďalej prevádzkovať a budova začala chátrať. Ako posledného vlastníka uvádzajú internetové zdroje spoločnosť HARASOV PARK a.s., ktorá skúpila aj okolité pozemky a rybník. Celý komplex je na predaj za 15 mil. Kč – [button size=“mini“ type=“link“ value=“reality“ href=“http://www.reality-melnik.cz/hotely-pensiony/?id=BSF265181212012″]

Hotel na mape:

Fotogaléria:  hotel ešte nebol navštívený a zdokumentovaný

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.