Hotel Koliba – Piwniczna /PL/

Názov objektu: Hotel Koliba
GPS lokalizácia: N 49.434913, E 20.713573
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Hotel sa nachádza v krásnom a pokojnom prostredí, na brehu rieky Poprad. Bol postavený v 70. rokoch, keď krajinu riadil komunistický systém a je to vidieť na architektúre a vybavení hotela. V tomto období bol na výslní svojej slávy, klientelu tvorili prevažne ľudia žijúci vo východoeurópskom bloku. Hotel ponúkal pre svojich hostí  posilňovňu, saunu, solárium, bar, biliard. K dispozícii bola aj diskotéka, kaviareň,  jedáleň s vlastnou kuchyňou a konferenčná miestnosť pre cca 100 osôb. Aj napriek tomu bolo ubytovanie v hoteli lacné a dostupné.

koliba_old

zdroj: www.drewno.pl

Hotel tvoria dve navzájom prepojené budovy. V štvorposchodovej budove, ktorá tvorila ubytovaciu časť boli 2, 3 a 4 lôžkové izby s balkónom. Všetky izby mali vlastné sociálne zariadenie a sprchovací kút. K vybaveniu patrili TV a rýchlovarná kanvica. V nižšej dvojpodlažnej budove sa nachádzali priestory ponúkajúce služby. Hotel bol skvelým východiskovým bodom pre pešiu turistiku a cykloturistiku. V obci sa totiž nachádza až 16 lyžiarskych vlekov. 

Niektoré ubytovacie portály ho majú stále v ponuke.

Vlastníkom hotela je spoločnosť Kiczar, ktorá plánovala investovať do rekonštrukcie a obnovy zariadenia ako aj lyžiarskeho strediska, keďže má hotel stále dobré meno z čias totality a množstvo spokojných klientov, ktorí sa sem radi vracali. Plány však zmarilo ekologické združenie Workshop, ktoré svojimi protestami proti legitimite stavebného povolenia bráni v obnove už vyše 6 rokov. V roku 2013 súd potvrdil legitimitu povolenia, spoločnosť ihneď požiadala banky  o pôžičky vo výške 32 miliónov zł. Existujú aj vizualizácie od združenia architektov z ateliéru 81.WAW.PL .

 

Hotel na mape:

Fotogaléria: (stav k 19.10.2015)

Video:

2 thoughts on “Hotel Koliba – Piwniczna /PL/

  1. Velmi smutný pohled na celý hotelový komplex. Na videu jsem si všimnul, že se hotel nachází přímo v nějaké obydlené zóně, což musí být velmi nepříjemné starousedlíkům a jsem plně názoru, že na místo velmi často vyjíždí i policie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.