Hotel Biarritz – Alcanar /E/

Názov objektu: Hotel Biarritz
GPS lokalizácia: N 40.570830, E 0.542231
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Hotel s honosným názvom Biarritz (francúzske kúpeľné mesto v regióne Akvitánsko) bol postavený v tesnej blízkosti legendárnej štátnej cesty N-340, ktorej súčasťou boli motoresty, bary, hotely a nevestince slúžiace hlavne truckerom. Okrem toho, že bola cesta v minulosti využívaná ako tranzitná tepna, výhľad na stredozemné more a luxusné vybavenie mali hotelu zabezpečiť dlhú životnosť a množstvo klientov. Zároveň jeho poloha mala prilákať na rekreáciu ľudí žijúcich  na severe Španielska.

biarritz_old

zdroj:todocoleccion.net

V hoteli sa nachádzal na prízemí bar, z ktorého bolo možné priamo vyjsť k bazénu. Zároveň tam bola aj reštaurácia s vlastnou kuchyňou. Z reštaurácie bol cez veľké okná výhľad priamo na more. Pod hotelom sa stále nachádza pláž, ktorá je podobne ako hotel v súčasnosti zanedbaná.

Neskôr boli k hotelu pristavané apartmánové domčeky Baviera. Každý apartmán mal vlastné sociálne vybavenie, malú terasu nasmerovanú k moru.

Dnes už hotel spolu s areálom nespĺňa svoju funkciu, a je terčom vandalov a grafiťákov.

 

Hotel na mape:

12, 43530 Alcanar, Tarragona, Španielsko

Fotogaléria: (stav k 22.08.2015)

Video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.