Ubytovacie zariadenie TPK – Biograd na Moru /HR/

Názov objektu: Ubytovacie zariadenie TPK
GPS lokalizácia: N 43.943729, E 15.446130 
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Ubytovacie zariadenie spoločnosti TPK Zagreb (Tvornica Parnih Kotlova), ktoré je postavené za neďalekým prístavom v juhozápadnej časti mesta Biograd na Moru slúžilo v minulosti na rekreačné účely zamestnancov.

Budova sa nachádza v tichej lokalite, obkolesená je stromami. K päť poschodovej budove prislúchala aj samostatne stojaca kuchyňa, ktorá zabezpečovala stravovanie pre ubytovaných. Na pozemku bol park a pri východe z areálu aj kaviarnička.

V samotnej budove sa na prízemí nachádzala recepcia, bar a spoločenská miestnosť, ktorá plnila zároveň úlohu jedálne. Na štyroch poschodiach sa nachádzalo celkom 24 apartmánov (6 na každom poschodí). Každý apartmán mal vlastné sociálne zariadenie a kúpeľňu. Na najvyššom poschodí, vedľa výťahovej strojovne bol apartmán, svojou rozlohou bol najväčší a po obvode ho lemovala veľká terasa, z ktorej bol priamy výhľad na more

Zariadenie plnilo svoju úlohu minimálne do roku 1995, keď skončila občianska vojna v bývalej Juhoslávii.  Po tomto roku sa o zariadenie jeho vlastník prestal starať a budova začala chátrať, zariadenie a výbava boli rozkradnuté. Dnes sú návštevníkmi iba bezdomovci.

Buď je táto lokalita zakliata, alebo majú okolité pozemky rovnakého majiteľa, keďže na dvoch susedných pozemkoch smerujúcich k centru stoja ďalšie dve opustené dvojpodlažné budovy, ktoré v minulosti slúžili na ubytovanie.

Hotel na mape:

23210, Biograd na Moru, Chorvátsko

Fotogaléria: (stav k 03.09.2015)

Video: (stav k 22.08.2017)

Po 2 rokoch sme navštívili zariadenie opätovne, aby mohlo vzniknúť nasledujúce video. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.