Neznámy hotel 2 – Biograd na Moru /HR/

Názov objektu: Neznámy hotel #2
GPS lokalizácia: N 43.934952, E 15.447562 
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Neďaleko hlavnej promenády mesta Biograd na Moru (v tesnej blízkosti hotela, o ktorom sme už na našich stránkach v minulosti informovali) a zároveň na hranici autocampu leží za ohradou a oplotením trojica budov, ktorá tvorila v minulosti ubytovací komplex.

 Hotel bol ešte minulý rok riadne oplotený a nebolo možné sa k nemu dostať. Tento rok to ale príroda zariadila ináč a strom, ktorý počas búrky padol k zemi prerazil oplotenie.

O objekte sa opäť nedá zistiť takmer nič, dokonca ani názov. V strede areálu je nízka budova. Podľa vybavenia sa jednalo o jedáleň s kuchyňou a administratívnu časť. V pivničných priestoroch boli pravdepodobne sklady a chladničky. Po oboch stranách tejto budovy sú dvojpodlažné pozostatky budov, ktoré plnili ubytovaciu funkciu. Nachádzalo sa v nich 56 ubytovacích jednotiek s balkónom (na prizemí s terasou). Budovy sú asymetricky rozdelené, väčšia časť ubytovacích jednotiek smerujúca bližšie k ceste (9 na jednom podlaží) je oddelená od zvyšných (5) schodiskom. Jednotky boli podľa rozmerov dvojlôžkové, s vlastným sociálnym zariadením. Celý areál dopĺňajú stromy, ktoré chránili ubytovaných od okolitého rušného prostredia cesty smerujúcej do autocampu.

neznamy-street view

Stav komplexu sa s pribúdajúcimi rokmi zhoršuje, o čom svedčia aj zábery Street View – sep 2011, kde je viditeľné zábradlie, okná a dvere, aj keď už vtedy areál zíval prázdnotou.

 Hotel na mape:

Fotogaléria:

(stav k 03.07.2014)

(stav k 05.09.2015)

Video:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.