Hotel Lomnica – Tatranská Lomnica

Názov objektu: Hotel Lomnica
GPS lokalizácia: N 49.165717, E 20.280144
Dokumentácia:
[icon name=“icon-camera“]

Hotel Lomnica projektoval  arch. Gedeon Majunke a ukončenie stavby môžeme dátovať na rok 1893. V tomto období patril tento trojpodlažný hrazdený hotel s 28 izbami  medzi najväčšie a najluxusnejšie hotely na území Vysokých Tatier a slúžil ako hotel, reštaurácia a kaviareň a svoje prvenstvo si udržal celých 12 rokov. Je situovaný v centre Tatranskej Lomnice a svojou architektúrou pripomína alpské stavby. K spodnej časti bola neskôr (pred vojnou) pristavaná terasa pre vináreň. Pod terasou sa nachádzali predajne.

Budova je riadne oplotená, uzamknutá, zamrežovaná a zadebnená, čo zabraňuje prístupu do vnútra a tak nebolo možné nafotiť interiér. Zo zadnej strany je síce plot prerušený, pozemok je označený ceduľkami s informáciou, že sa jedná o súkromný majetok a zakazuje sa vstup, takže ani odtiaľ cesta dnu neviedla.

V súčasnosti budova chátra a je určená na predaj.

Hotel na mape:

Fotogaléria:  (stav k 15.12.2013)

Dňa 16.12.2016 otvoril hotel po 20. rokoch chátrania a následnej náročnej rekonštrukcii svoje dvere. Čo všetko tomu predchádzalo a ako to vyzeralo predtým a teraz si môžete pozrieť na videu.

 

4 thoughts on “Hotel Lomnica – Tatranská Lomnica

 1. Je to velmi smutne ked to vidim ako toto mohli dopustit je to hamba naroda že to dovolili taku hodnotnu stavbu tak zničit a schatrat k tomuto nikdy nemalo dojst za komuny to fungovalo prekvitalo dakujem za taku slobodu a demokraciu

 2. Som nesmierne rada, že aspoň jedna z mála krásnych pamiatok sa dočkala konečne rekonštrukcie a vyhla sa smutnému osudu aký malo veľa hotelov a kultúrnych pamiatok na Slovensku. Verím, že sa podarí nadviazať na niekdajšiu slávu hotela a bude aj naďalej jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších hotelov v Tatrách. Prvá dáma Tatier znovu žije !!!

  1. Dobry den,
   stranka sluzi na zdokumentovanie opustenych hotelov a hotel Lomnica bol jednym z nich.
   Dna 16.12.2016 bol clanok doplneny aj s videom https://youtu.be/zNZRITEQCqA , aby ludia vedeli, ze nie vsetky hotely a opustene budovy musi postihnut vzdy rovnaky osud.
   Toto je vynimka a video zobrazuje aktualny stav znovuotvoreneho hotela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.