Lodenica Lúč – Hôrka, Zemplínska Šírava

Názov objektu: Lodenica Lúč
GPS lokalizácia: N 48.794892, E 21.976014
Dokumentácia:
[icon name=“icon-camera“]

Lodenica Lúč sa nachádza v rekreačnom stredisku Hôrka na Zemplínskej Šírave. Jedná sa o maličký hotel s disco klubom, ktorý už má svoje najlepšie roky za sebou, keďže rozvoj turistického ruchu na Zemplínskej šírave kulminoval v 70. a 80. rokoch 20. storočia. So zhoršením kvality vody (vypúštanie chemikálii z továrne Chemko) v priehrade sa odrazilo na úpadku cestovného ruchu. Ten sa prehĺbil zmenou vlastníckych pomerov rekreačných zariadení po páde komunistického režimu po roku 1989.

Jedná sa o štvorpodlažnú budovu, izby boli však pravdepodobne umiestnené len na posledných dvoch. Izby situované smerom k vodnej ploche mali aj balkónik. V suteréne sa nachádzali prevažne šatne, sprchy a toalety. Vchod do hotela sa nachádzal aj v suteréne, ku ktorému vedie oceľový most od priehrady. Prízemie tvorila na jednej strane veľká terasa s výhľadom na Zemplínsku šíravu. Pomocou širokého schodiska sa dalo ísť k chodníku, ktorý viedol k vode. Na druhej strane je prístupová cesta k hotelu.

Nad hotelom sa nachádzala aj kruhová budova „Espresso Kotva“. Ani táto budova už dávno neplní svoj účel.

V súčasnosti sú objekty na predaj.

 

Hotel na mape:

Fotogaléria: (stav k 11.01.2014)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.