Hotel SALES – Bratislava /SK/

Názov objektu: Hotel SALES
GPS lokalizácia: N 48.185928, E 17.017050 
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“]

Hotel SALES sa nachádza v Bratislave, nad mestskou časťou Dúbravka, v horskom prostredí Malých Karpát pod vrcholom Devínska Kobyla.

Objekt bol postavený niekedy v časoch bývalého režimu ako pioniersky tábor. Po páde komunizmu bol prerobený na hotel a bol uvedený do prevádzky ako dve zvlášť fungujúce zariadenia s názvami Hubert a D`Alfonz.

V roku 1997 objekty zmenili majiteľa a po malej rekonštrukcii bol hotel otvorený pod novým názvom Horský Hotel Markíza. Hotel bol vybavený okrem iného kongresovou sálou pre 140 osôb, kinosálou pre 250 osôb, vlastným barom a vyše 70 izbami a apartmánmi. Súčasťou hotela boli tiež tenisové kurty a sauna. Dopravu pre nemotorizovaných v hodinových intervaloch zabezpečovali zo zastávky od Domu kultúry Dúbravka hotelové mikrobusy. Aj keď sa hotel nepýšil vysokou návštevnosťou, neraz jeho kinosálu a kongresovú sálu využili na stretnutie významní ľudia.

V roku 1999 hotel opäť zmenil majiteľa a bol premenovaný na Horský Hotel Áno, Prosím.

Okolo roku 2002 hotel odkúpili Saleziáni don Bosca, ktorým sa zariadenie javilo ako ideálne pre ich aktivity. Hotel využívali najmä v lete pre detské tábory, ostala však zachovaná aj pôvodná ubytovacia funkcia pre verejnosť. V roku 2008 sa Saleziáni vysťahovali a hotel predali. Nový majiteľ spustil rekonštrukciu, avšak krátko po začatí prác bola zrejme z dôvodu nástupu finančnej krízy zastavená. Odvtedy je hotel nevyužívaný. Vďaka 24-hodinovému stráženiu objektu sa pod jeho osud našťastie nepodpísali zlodeji, sprejeri ani vandali a poškodenie zariadení bolo minimálne.

V lete 2016 bola opäť spustená kompletná rekonštrukcia a hotel začali prerábať na domov sociálnych služieb.

Hotel na mape:

Fotogaléria:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.