Motorest STIL – Senec /SK/

Názov objektu: Motorest STIL
GPS lokalizácia: N 48.243563, E 17.389455
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“]

Motorest STIL sa nachádza na 33. kilometri diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou, 2 kilometre za odbočkou na Senec. Od samotného Senca je vzdialený asi 2,5 kilometra. Na tomto moteli je zvláštny najmä fakt, že napriek jeho lukratívnej lokalite a na tú dobu vysokej úrovni vybavenosti a poskytovaných služieb bol v prevádzke iba veľmi krátku dobu.

Odbočka na diaľnici, na ktorej sa motel nachádza, patrí Slovenskej správe ciest a pôvodne na ňu mali povolený vjazd iba vozidlá údržby diaľníc. 1.10.1997 podal budúci majiteľ motela na krajský dopravný inšpektorát žiadosť o pridanie dodatkovej tabule pod tabuľu zákazu vjazdu pred odbočkou, s povolením vjazdu aj pre vozidlá motorestu STIL. Žiadosť bola schválená 29.10.1997. Niekedy v tejto dobe sa začalo aj s výstavbou hlavnej budovy motela.

3.6.1999 boli v obchodnom registri zaznamenané nové predmety podnikania pre firmu, ktorá motel vlastnila. Tieto predmety priamo súvisia s poskytovaním ubytovacích služieb a zmenárne, z čoho vyplýva, že motel STIL bol oficiálne uvedený do prevádzky týmto dňom.

Celková kapacita tohoto trojhviezdičkového motela je 106 lôžok v 40 dvojlôžkových izbách s prístelkami a štyroch priestranných apartmánoch pre náročnejších hostí. Pre telesne postihnutých bola možnosť ubytovať sa v bezbariérovom, špeciálne upravenom byte. Všetky izby boli vybavené samostatnými kúpeľňami a WC. Štandardne boli k dispozícii telefón, rádio a farebný TV-prijímač. Na požiadanie bol pre hostí k dispozícii aj internet a fax. Zaujímavosťou motela bol unikátny dizajn každej jednej z izieb. Stravovacie služby ponúkala reštaurácia s kapacitou 170 miest, pričom bol k dispozícii aj salónik pre uzavretú spoločnosť. V letnom období mali hostia možnosť posedenia aj na vonkajšej terase s kapacitou 60 miest. Vedľa budovy sa tiež nachádzalo detské ihrisko s preliezkami, pri ktorom bolo k dispozícii ďalších 38 miest na posedenie pre rodičov. Súčasťou budovy bola aj školiaca miestnosť s kapacitou 38 miest na organizovanie školení, výukových seminárov alebo rôznych iných akcií vzdelávacieho charakteru. Pre zahraničných hostí nechýbala tiež zmenáreň priamo v moteli. Pre prípad opráv akútnych porúch vozidiel bol k dispozícii aj miniservis, v ktorom sa vykonávali menšie opravy automobilov na počkanie. Samozrejmosťou bolo strážené parkovisko pre vozidlá ubytovaných hostí.

Od motela sa dalo pokračovať ďalej po diaľnici D1, alebo z druhej strany smerom na Senec. Motel bol otvorený non-stop, vrátane reštaurácie.

Posledné záznamy o ubytovaných hosťoch pochádzajú z konca októbra 1999. V prevádzke bol motel STIL teda iba necelých 5 mesiacov, čo je vzhľadom na priam idylické podmienky ťažko pochopiteľné. Pri pátraní po príčinách zatvorenia motela sme úspech žiaľ nezožali, i keď vzhľadom na fakt, že obyvatelia priľahlých usadlostí hovoria o tomto mieste neradi a so značným znepokojením, je možno dobré, že ich nepoznáme. Zdá sa, že divoké 90. roky a spôsoby s nimi spojené, zohrali svoju malú rolu aj na tomto odľahlom mieste.

Pozemky má od roku 2005 vo vlastníctve Národná diaľničná spoločnosť, budova motela však od jeho zatvorenia figurovala vo viacerých firmách, ktoré si ju zrejme pohadzovali ako horúci zemiak. V posledných rokoch boli aj nejaké pokusy o jej predaj, avšak, ako inak, bez úspechu. V roku 2013 bola v bezprostrednej blízkosti bývalého motela postavená bioplynová stanica, ktorá znížila už beztak jeho malú šancu na predaj na nulu. Motel si tak zrejme svoj osud, zahalený rúškom tajomstva vezme do hrobu. 

UPOZORNENIE: Priestory motorestu sú podľa posledných informácií (26.11.2017) pripojené na alarm.

Motorest na mape:

Fotogaléria:

6 thoughts on “Motorest STIL – Senec /SK/

  1. Wau.. to sa komu a ako podarilo sem dostat? Ja som sa o to snazila cca pred 3-4 rokmi a zavadila o neviditelne motuziky, ktore boli pripevnene na alarm a privolali aj policajtov, aj majitela budovy 😀 Ak niekto vie ako na to, rada sa pridam :))

  2. May: Chce sa ti zase objavovat a vysvetlovat PMJckarom a majitelovi? 🙂 inak, chlapci boli vtedy mili a slusni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.