Penzión Limba – Tatranská Kotlina /SK/

Názov objektu: Penzión Limba
GPS lokalizácia: N 49.221952, E 20.329956
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Penzión Limba sa nachádza v blízkosti  Belianskych tatier, neďaleko obce Tatranská Kotlina na pravej strane cestnej komunikácie I/66 smerujúcej na hraničný priechod v Tatranskej Javorine.

Penzión ponúkal ubytovanie v 2 a 3 lôžkových izbách, ktoré sa nachádzali na prvom poschodí. Do štandardného vybavenia izieb patril televízor a kúpeľňa so sprchou a WC. Prízemie tvorila reštaurácia s vlastnou kuchyňou. Príjemné posedenie ponúkal bar a v letnej sezóne bol k dispozícii altánok so záhradným krbom. Areál zahŕňal detské ihrisko a parkovisko. Všetko nasvedčovalo, že sa jedná o profitujúce zariadenie.

 

Krátke prezentačné video  ukazuje ako to vyzeralo v čase fungovania penziónu.

Dňa 10.10.2014 však penzión Limba zachvátili plamene. Pravdepodobnou príčinou bol krb, prípadne komín. Keďže bol penzión postavený z dreva, zhorela celá ubytovacia časť. Čo nezničili plamene, znehodnotila voda použitá pri hasení. Hasenia sa zúčastnilo 13 hasičských áut z Popradu, Kežmarku, Levoče a Starej Ľubovne. Odhadovaná škoda je v rozsahu 300 – 400 tisíc eur. V čase vzniku požiaru bol penzión z prevádzkových dôvodov pre verejnosť uzatvorený a preto došlo len k materiálnym škodám.

Objekt na mape:

 

Fotogaléria (stav k 27.12.2016)

Video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.