Hotel Sport – Zlatá Idka /SK/

Názov objektu: Hotel Sport
GPS lokalizácia: N 48.764247, E 20.989601 
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“] [icon name=“icon-facetime-video“]

Hotel Sport, ktorý bol domácimi nazývaný aj Hotel Hutné Stavby patriaci pod katastrálne územie Zlatá Idka, leží na úpätí Kojšovskej Hole. Blízkosť lyžiarskeho strediska a malá vzdialenosť od mesta Košice (25 km) zabezpečovali hotelu využitie nie len počas zimy, ale aj v letných mesiacoch keď slúžil ako pioniersky tábor pre deti.

Areál hotela s rozlohou 22 712 m2 sa nachádza v tesnej blízkosti lyžiarskeho vleku a bol vybudovaný v roku 1966. V roku 1991 prešiel kompletnou rekonštrukciou. Okrem hlavnej 4 podlažnej budovy s kapacitou 120 lôžok, v ktorej sa nachádzajú 3 dvojposteľové izby, 34 trojposteľových izieb s vlastným sociálnym zariadením a sprchou, 3 apartmány, recepcia, spoločenská miestnosť s barom, jedáleň s vlastnou kuchyňou, pivnica s chladničkami, kotolňa, práčovňa, čistička odpadových vôd, klubovňa so stolným tenisom, technické miestnosti pre údržbu patria k hotelu aj ďalšie objekty. Jedná sa o dve ubytovne, v jednej z nich sa nachádza aj školská trieda na vyučovanie žiakov a 24 lôžok, druhá slúžila pre potreby zamestnancov hotela, sedem drevených zrubových  chatiek s celkovou kapacitou 77 postelí, garáž a samostatne stojaca budova reštaurácie „SAUNA“ s kuchyňou, ktorá slúžila hlavne pre širokú verejnosť, neubytovanú v hoteli.

Hotel je dlhodobo pre verejnosť zatvorený, aj keď ponuku na ubytovanie nájdete na mnohých ubytovacích portáloch. Stále ho ponúka na predaj spoločnosť Hutné Stavby Development, a.s. na svojich stránkach.

Podľa najnovších informácií uverejnených na stránke kosice:dnes  je novým majiteľom spoločnosť AZI Invest s.r.o., ktorá plánuje  znovu oživiť zašlú slávu areálu. Areál by sa mal stať súčasťou lyžiarskeho strediska. Momentálne je celý areál hotela nestrážený a navyše už aj neuzamknutý a čaká na svoj ďalší osud.

Hotel na mape:

Fotogaléria 1: (stav k 06.08.2016)

Fotogaléria 2: 

Fotografie poskytol Mishke

Video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.