Liečebný dom – Vyšné Ružbachy

Názov objektu: Liečebný dom
GPS lokalizácia: N 49.297549, E 20.5605434
Dokumentácia:  [icon name=“icon-camera“]

Liečebný dom s areálom sa nachádza v blízkosti obce Vyšné Ružbachy, ktorá je známa svojou kúpeľnou históriou. Je majetkom štátneho podniku LESY SR, odštepný závod Prešov. Pochádza z čias pred rokom 1989, teda z čias megalomanských projektov a stavieb komunistického režimu. Po páde komunizmu sa už nenašli peniaze na dokončenie tohto diela a objekt zostal v stave v akom ho môžete vidieť aj v súčasnosti. Prvá časť bola takmer dokončená, nevidieť však žiadne vnútorné vybavenie, nábytok, sanitu … Oveľa horšie dopadla druhá, rozlohou väčšia časť, z ktorej dnes stojí už len rozpadávajúci sa skelet, na ktorom sa podpísal zub času a ruky ľudí, ktorý odtiaľ vynášali stavebný materiál. Je to vďaka tomu, že oplotená, strážená a uzamknutá je len časť postavená bližšie k prístupovej ceste.

Momentálne sa LESY SR, š.p. snažia objektu zbaviť, nakoľko jeho údržba a stráženie stojí podnik nemálo finančných prostriedkov.

Hotel na mape:

065 02 Vysné Ruzbachy, Slovenská republika

Fotogaléria: (stav k 21.09.2014)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.