Hotel Sigord – Kokošovce

Názov objektu: Hotel Sigord
GPS lokalizácia: N 48.955133, E 21.376546
Dokumentácia: –

Hotel Sigord sa nachádza v katastrálnom území obce Kokošovce, neďaleko Prešova. Kedysi vychýrený 3-hviezdičkový hotel patril pred rokom 1989 spotrebnému družstvu JEDNOTA a slúžil širokej verejnosti. Dôvodom obľúbenosti bola aj blízkosť vodnej nádrže s rovnakým menom – Sigord.

Hotel pozostával z troch objektov, zadná budova mala 6 podlaží s ubytovacími izbami, a predná 4 podlažia. Súčasťou bola aj prístavba s reštauráciou.

sigord-old

 Ako to už býva pri takýchto objektoch a zmene režimu zvykom, po roku 1989 sa dostal do súkromných rúk popradskej firmy, ktorá o zabezpečenie jeho prevádzky nemala záujem, dokonca si neplnila ani záväzky voči banke. Konsolidačná banka ho po necelých siedmych rokoch predala. Novým majiteľom sa stal Milan Lukáč a spol.

Počas siedmych rokov (1989-2006) došlo k totálnemu rozkradnutiu vybavenia hotela. Zmizol nie len nábytok, spotrebiče, ale aj okná a dvere a tak zostal stáť len samotný skelet, čo značne sťažilo novému majiteľovi jeho sprevádzkovanie.

Nový majiteľ ho plánuje prerobiť na domov sociálnych služieb pre dôchodcov s opatrovateľskou službou. Pre tento zámer mal v minulosti prisľúbenú aj štátnu dotáciu, no nakoniec z toho nebolo nič a tak sa už niekoľko rokov hľadá investor na financovanie rekonštrukcie. Ak sa však nenájde, objekt bude jeho nový majiteľ nútený predať. O tejto skutočnosti svedčí aj ponuka realitnej kancelárie.

Za námet ďakujeme nášmu fanúšikovi Dominikovi P., jeho fotografie nájdete na tejto stránke.

 

Hotel na mape:

Fotogaléria:  hotel ešte nebol navštívený a zdokumentovaný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.